Databáze českého amatérského divadla

Texty: BEZOUŠKOVÁ, Simona: Zápis z jednání programové rady Divadelního Pikniku Volyně 2018 (obsahuje návrhy z krajských přehlídek). web NIPOS 12.4.2018.

Zápis z jednání programové rady Divadelního Pikniku Volyně 2018
Přítomni: Baranowska Kateřina, Bezoušková Simona, Hnilička Jan, Horký Luděk, Janál Zdeněk, Janyšová Lenka, Julínek Jan, Koďousková Vlaďka, Lázňovská Lenka, Prouzová Fikejzová Kateřina, Rumler Martin, Schejbal Milan, Strotzer Milan, Zborník František

Zástupci jednotlivých přehlídek referovali nejprve o nominovaných, následně o doporučených inscenacích. V programu Divadelního Pikniku Volyně je k dispozici 22 hracích míst. Programová rada přijala všech 12 nominací a ze zbývajících 19 návrhů vybrala 10 inscenací přímo do programu a dalších 5 jako náhradníky.

Programová rada odhlasovala, že František Zborník, Kateřina Fikejzová Prouzová a Luděk Horký mohou v rámci programové rady hlasovat, neboť jsou autoři či spoluautoři nominovaných (automaticky do programu přijatých) inscenací.

Návrhy do programu Divadelního Pikniku Volyně 2018 
 Praha POPAD – 8 
(P. Richter Kohutová, M. Frič, J. Kodeš, M. Pokorný, F. Zborník) 
1. N SUMUS Praha / režie: Věra Mašková
Vasilij Makarovič Šukšin: Červená kalina 

2. D Divadlo Refektář Praha / režie: Vladan Milčinský
Branislav Nusiš: Analfabet 

3. D Divadelní soubor v Procesu Praha / režie: Anežka Navrátilová, Petr Pochop
Divadelní soubor v Procesu Praha: Město má duše 
 
Praha – Divadelní tříska – 8 1 
(K. Baranowska, A. Bergman, M. Sladkowski) 
4. N Ty-já-tr/HROBESO Praha / režie: Radek Šedivý 
Michal Walczak: Amazonie 
 
5. D OLDstars Praha / režie: Daniela von Vorst  
Robert Koall: Tschick 
 
Rakovník – Wintrův Rakovník – 8
(M. Schejbal, M. Strotzer, Z. Janál) 
6. N Dobřichovická divadelní společnost / režie: Petr Říha
Ray Cooney: Peklo v hotelu Westminster aneb Dva do jedné

7. D V.A.D. Kladno / režie: V.A.D. Kladno
Karel Čapek, Kazimír Lupinec, V.A.D. Kladno: Válka s mloky 

8. D Divadýlko Na dlani Mladá Boleslav / režie: Petr Matoušek 
Petr Matoušek: Všichni jsme herci… aneb Co by kdyby 
 
Dačice – 8
(P. Schejbalová, M. Schejbal, Z. Janál, L. Vrchovský) 
9. N DS AMADIS Brno / režie: Tomáš Hradil 
Jim Cartwright: Dva 
 
Horažďovice – 9
(K. Čepková, M. Vokoun, F. Zborník) 
10. N DS D3 Karlovy Vary / režie: Anna Ratajská 
Vladimír Körner: Psí kůže 
 
11. D Divadlo JakoHost Plzeň / režie: Divadlo JakoHost Plzeň
Z. Jirotka, M. Vačkář, O. Havelka: Saturnin 
 
 
Most – Přemostění – 8
(M. Schejbal, E. Spoustová, M. Raisová, M. Pšenička. T. Běhal) 
12. N Třetí věk Louny / režie: Renata Vordová 
Renata Vordová, Třetí věk Louny: Analéma 
 
  

Děčín – Děčínská brána – 9
(J. Stejskalová, J. Urbanová, F. Zborník, J. Trnka) 
13. N Divadlo Máj Praha / režie: Jaroslav Kodeš 
Gabriela Preissová: Její pastorkyňa 
 
Louny – Lounské divadlení – 8
(V. Týcová, M. Strotzer, M. Král) 
14. N DK Jirásek Česká Lípa / režie: František Zborník 
František Zborník: Legenda o lesích a lidech 
 
15. D DS KLAS Klášterec nad Ohří / režie: Miroslav Nyklíček  
Alan Ayckbourn: Spojovací dveře 
 
Lomnice nad Popelkou – 10
(S. Rubenová, D. Přibyl, M. Zahálka) 
16. D DS Vojan Libice nad Cidlinou / režie: Jaroslav Vondruška 
Jaroslav Vondruška: Nevěsta k pohledání 
 
Turnov – Modrý kocour – 5 6
(P. Christov, P. Fridrichovský, M. Samir) 
17. D Broukovcovo Kamdivadlo Česká Kamenice /režie: Pavel Časar
Marc Becker: Meier Müllerová Schulz 
 
Červený Kostelec – 12
(R. Szymiková, A. Bergman, P. Kracik, M. Zahálka)
18. N Divadlo Exil Pardubice / režie: Ladislav Špiner
Anna Saavedra: Kuřačky a spasitelky

19. D DS NA TAHU Červený Kostelec / režie: Zdena Fabiánová
Neil Simona: Bosé nohy v parku

20. D SDO Alois Jirásek Úpice / režie: Alexandr Gregar
Václav Havel: Odcházení
 
Ústí nad Orlicí – Orlická maska – 8
(E. Spoustová, A. Gregar, Z. Janál)
21. N SDO Alois Jirásek Úpice / režie: Vladimír Hetflejš
B. Smetana, K. Sabina, M. Klíma: Prodaná nevěsta

22. D Zaklep Svitavy / režie: Veronika Řechková
Veronika Řechková: Lidovka

23. D DS Zdobničan Vamberk / režie: Alena Joachimsthalerová
Marc Camolleti: Létající snoubenky
 
Třešť – Třešťské divadelní jaro – 11 5
(A. Veliká, J. Štefanides, L. Vrchovský) 
24. N VODVAS (Volyňské divadelní studio) / režie: Jaroslav Kubeš
Jean Dell, Gérald Sibleyras: Ať žijou Hoštice

Hodonín – Hobblík 
Přehlídka se v roce 2018 nekonala. 

Kojetín – Divadelní Kojetín – 11
(P. Richter Kohutová, V. Fekar, V. Mátl)
25. N Divadlo Brod Uherský Brod / režie: Roman Švehlík
Isabelle Doré: César a Drana

26. D DS D6K Holešov / režie: Konrád Popel
Alois a Vilém Mrštíkové: Maryša

27. D DRAMKROU Opava / režie: Jakub Plaskura
Jakub Plaskura: Detektor lži
 Ostrava – Buchary – 12
(P. Richter Kohutová, V. Fekar, P. Kracik)
28. D Divadlo v Lidovém domě Vsetín / režie: Divadlo v Lidovém domě Vsetín
Dále Wasserman: Přelet nad kukaččím hnízdem

29. D Divadlo Dostavník Přerov / režie: Zdeněk Hilbert
Zdeněk Hilbert: Inferno aneb Konec legrace
 
Slavičín – Valašské křoví – 5 5
(M. Schejbal, L. Horký, M. Ondra, J. Šotkovský)
30. D Divadelní studio „V“ Brno / režie: Adam Doležal
Jordi Galcerán: Grönholmova metoda

31. D DS AMPULKA Třebíč / režie: Michal Lukáč
Slawomir Mrozek: Léto s dámou

 
Vsetín – Divadelní Vsetín 
Přehlídka se v roce 2018 nekonala. 

Inscenace zařazené do programu Divadelního Pikniku Volyně 2018:
SUMUS Praha / režie: Věra Mašková
Vasilij Makarovič Šukšin: Červená kalina 

Divadelní soubor v Procesu Praha / režie: Anežka Navrátilová, Petr Pochop
Divadelní soubor v Procesu Praha: Město má duše 
 
Ty-já-tr/HROBESO Praha / režie: Radek Šedivý 
Michal Walczak: Amazonie 
 
OLDstars Praha / režie: Daniela von Vorst  
Robert Koall: Tschick 
 
Dobřichovická divadelní společnost / režie: Petr Říha
Ray Cooney: Peklo v hotelu Westminster aneb Dva do jedné

V.A.D. Kladno / režie: V.A.D. Kladno
Karel Čapek, Kazimír Lupinec, V.A.D. Kladno: Válka s mloky 

Divadýlko Na dlani Mladá Boleslav / režie: Petr Matoušek 
Petr Matoušek: Všichni jsme herci… aneb Co by kdyby 
 
DS AMADIS Brno / režie: Tomáš Hradil 
Jim Cartwright: Dva 
 
DS D3 Karlovy Vary / režie: Anna Ratajská 
Vladimír Körner: Psí kůže 
 
Divadlo JakoHost Plzeň / režie: Divadlo JakoHost Plzeň
Z. Jirotka, M. Vačkář, O. Havelka: Saturnin 
 
Třetí věk Louny / režie: Renata Vordová 
Renata Vordová, Třetí věk Louny: Analéma 
 
Divadlo Máj Praha / režie: Jaroslav Kodeš 
Gabriela Preissová: Její pastorkyňa 
 
DK Jirásek Česká Lípa / režie: František Zborník 
František Zborník: Legenda o lesích a lidech 
 
DS KLAS Klášterec nad Ohří / režie: Miroslav Nyklíček  
Alan Ayckbourn: Spojovací dveře 
 
Divadlo Exil Pardubice / režie: Ladislav Špiner
Anna Saavedra: Kuřačky a spasitelky

SDO Alois Jirásek Úpice / režie: Vladimír Hetflejš
B. Smetana, K. Sabina, M. Klíma: Prodaná nevěsta

Zaklep Svitavy / režie: Veronika Řechková
Veronika Řechková: Lidovka

 VODVAS (Volyňské divadelní studio) / režie: Jaroslav Kubeš
Jean Dell, Gérald Sibleyras: Ať žijou Hoštice

Divadlo Brod Uherský Brod / režie: Roman Švehlík
Isabelle Doré: César a Drana

Divadlo v Lidovém domě Vsetín / režie: Divadlo v Lidovém domě Vsetín
Dale Wasserman: Přelet nad kukaččím hnízdem

Divadlo Dostavník Přerov / režie: Zdeněk Hilbert
Zdeněk Hilbert: Inferno aneb Konec legrace
 
Divadelní studio „V“ Brno / režie: Adam Doležal
Jordi Galcerán: Grönholmova metoda


Náhradníci:
DS Vojan Libice nad Cidlinou / režie: Jaroslav Vondruška 
Jaroslav Vondruška: Nevěsta k pohledání 

SDO Alois Jirásek Úpice / režie: Alexandr Gregar
Václav Havel: Odcházení

DS D6K Holešov / režie: Konrád Popel
Alois a Vilém Mrštíkové: Maryša

Divadlo Refektář Praha / režie: Vladan Milčinský
Branislav Nusiš: Analfabet 

DRAMKROU Opava / režie: Jakub Plaskura
Jakub Plaskura: Detektor lži


Inscenace nezařazené do programu Divadelního Pikniku Volyně 2018:
Broukovcovo Kamdivadlo Česká Kamenice /režie: Pavel Časar
Marc Becker: Meier Müllerová Schulz 

DS NA TAHU Červený Kostelec / režie: Zdena Fabiánová
Neil Simona: Bosé nohy v parku

DS Zdobničan Vamberk / režie: Alena Joachimsthalerová
Marc Camolleti: Létající snoubenky

DS AMPULKA Třebíč / režie: Michal Lukáč
Slawomir Mrozek: Léto s dámou

Zapsala: Simona Bezoušková
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':