Databáze českého amatérského divadla

Texty: Nučice, Nučický Kahan 2018 - program. Web divadla ŽUMPA.

Nučický Kahan 2018

Kahan
5. ročník se uskuteční v Lidovém domě v Nučicích 12. a 13. října 2018

Opět se můžete těšit na řadu zajímavých představení i doprovodný program.
Účast na Nučickém Kahanu 2018 potvrdili:

Pátek 12. října

Zahajovací představení

19:00 – Herci 1. generace – Bouchon, Bouchon

Bouchon je malé francouzské městečko kdesi ve vnitrozemí. Všichni jeho obyvatelé již dávno odešli a telefonní budka slouží jako víceúčelový společenský sál. Téměř absurdní fraška dvou nejhranějších současných francouzských autorů, komedie nabitá humorem a komickými situacemi.

Sobota 13. října – dopolední program pro děti

9:45 – Divadlo TOY MACHINE – Pinocchio

Divadlo Toy Machine používá víceméně tradiční loutky (co do výtvarna silně expresivní), zároveň se ale ku prospěchu věci hrdě hlásí ke svému „buchtoloutkovskému“ školení: hravou zálibou v pokleslosti, drobnými technickými vychytávkami, a především v meziscénách, kdy je přímo oslovováno publikum. Herci se navíc nerozpakují objevit přímo na malém (klasicky otvíracím) jevišťátku přímo mezi loutkami, čímž vzniká lehce surreálná směs postav živých a dřevěných. Máte se na co těšit!!

11:30 – Divadelní soubor Tři boty (ZŠ Třebotov) – K neuvěření

Dramatizace tří částí knihy Pohádky k neuvěření od známého britského komika Terryho Jonese, jednoho ze zakladatelů legendárního Monty Pythonova létajícího cirkusu. Hraje šestnáct dívek a chlapců ze základní školy Třebotov.

Sobota 13. října – program pro dospělé

14:00 – Ochotnický spolek ŽUMPA – Zázračné křeslo

Co, se stane když se na patentovém úřadě plném lží a přetvářky ocitne nechtěný záhadný vynález? Jak moc se může během necelé hodiny změnit lidský život? To vše a mnohem více se dozvíte v naší letošní novince.

15:30 – Divadelní spolek „JEŠTĚ NE!“ – Solitaire.sk/cz

Představení odkazuje k instrumentům současnosti, komunikaci zprostředkované a neosobní, potažmo k lidem, kteří zdánlivě jiné lidi ani nepotřebují či si to namlouvají. Čtyři rozličné lidské životy v jednom neosobním domě, to je Solitaire.sk/cz.

17:00 – Kabaret Sauvignon – Konec českého kolonialismu

Autorský soubor krátkých skečí nastavuje zrcadlo společnosti, která se namísto kritickými otázkami bytí zabývá hnípáním se v zemi a poměřováním toho, kdo má větší tykev. Tyto smyšlené skeče svou upřímností a pravdivostí až bolí. Nejprve diváka zabolí u srdce ze smíchu, později ze zármutku. Neuvěříte, kolik pravdy obsahuje příběh o rozbrojích mezi fanatickými zahrádkáři a těmi druhými.

17:50 – Divadlo Refektář – Manželé navždy

Desetiminutový skeč Manželé navždy od Helena Niklausové, který také zrežírovala a s kolegou Pavlem Holubem skvěle nazkoušela. Drobná etuda ze života manželů – napínavé, tragikomické – a hlavně (navzdory krátké stopáži) nekonečně zábavné.

18:45 – Broukovcovo Kamdivadlo – Zahraj ty Ejsíky!

Monodrama ověnčené mnoha divadelními cenami pojednává o muži, který více jak třicet let, rok co rok, připravuje pro kamarády oslavu založení jejich rockové kapely. Zahraj ty ejsíky je pátá one man show Jaroslava Střelky. Stejně jako v jeho předchozích monodramatech i zde jsou v ději věci jasné, cosi divák jen tuší a něco se odhalí až ke konci hry. Dějem se prolne období od sedmdesátých let minulého století až do současnosti. Téma je ale v tomto období stále společné – big beat, rock ´n´ roll a metal.

20:00 – U.S. Marvin – Komiks

Víte, co může zapříčinit černobílý komiks? Nebo máte radši barvy? A vychutnáte si špagety při rodinném obědě? Cítíte se bezpečně v mexické bance? A jdete raději na akční film, operu nebo loutkové divadlo? „Márvini“ Vás provedou příběhy několika bizarních postaviček se špetkou serióznosti a více špetkami černého až absurdního humoru.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':