Databáze českého amatérského divadla

Texty: Kopřivnice, Kopřiva 2018 - program. www.lasska-brana.cz.

Přehlídka netradičních divadel Kopřiva
Pá 27. 4. 2018 – So 28. 4. 2018
Kopřivnice

kopřiva program
32. ročník přehlídky netradičních divadel.

Místo konání:
Katolický dům a Kulturní dům Kopřivnice

Tradiční přehlídka českých a slovenských divadel různých žánrů.

Během akce vystoupí Kejklířské divadlo pro děti, pohybové divadlo Radima Vizváryho, černý humor divadla Kontra, ostravské Divadlo Petra Bezruče, Na cucky z Olomouce a mnoho dalšího.

VSTUPENKY:

Dvoudenní vstupné (27. - 28. dubna 2018)

obyčejné - 500 Kč
studentské - 250 Kč

Jednodenní vstupné (27. nebo 28. dubna 2018)

obyčejné - 300 Kč
studentské - 150 Kč

PŘEDPRODEJ A REZERVACE:

IC Kopřivnice, Obránců míru 368, Kopřivnice, tel. 556 821 600, 774 668 001, e-mail: ic@koprivnice.cz
Katolická beseda v Kopřivnici, z. s., kontaktní osoba: Gabriela Holubová, tel. 728 686 356, e-mail: info@katolickabeseda.orgPÁTEČNÍ PROGRAM:

Velká cirkusová pohádka - Katolický dům, 13:30, vstupné: 30 Kč

Hraje: Kejklířské divadlo z Doudleb
Kejklíř a divadelník Vojta Vrtek se rozhodl spojit svoji lásku k loutkovému divadlu s dlouholetým vztahem k romantice starých dobových cirkusů. Velká cirkusová pohádka je klasický pohádkový příběh vyprávěný za pomoci netradičních loutek a různých žonglérských, artistických i kejklířských dovedností.
„Srdcervoucí komedie o tom, kterak ztracený cirkusový syn nástrahy černého principála zhatil a tímto tak lásku krásné princezny získal a cestu zpět ke své cirkusové famílii našel.

Reynek / Slova a obrazy z Petrkova - Katolický dům, 15:30, vstupné: 100 Kč

Hraje: Divadelní soubor JEDL, Praha
Svědectví o dialogu duše s Bohem, který je někdy tak nesnesitelně daleko a někdy tak děsivě blízko.
„Petrkov je místo, kde jsme se setkali s otevřenou a vřelou náručí dvou synů velikého básníka a grafika. Kde jsme dostali darem přátelství, samozřejmou blízkost, otevřenost, obyčejnost, humor. Daník a Jiří Reynkovi. A jejich tatínek, jehož dílo nás fascinuje už čtvrt století. Slova a obrazy pronikající pod kůži, zarývající se do morku. Slova a obrazy z Petrkova, fotky našeho velkého kamaráda Bohdana Holomíčka. A hudba přítele Martina Dohnala“.

Sólo - Kulturním dům, 18:30, vstupné: 150 Kč

Hraje: Mime Prague, Radim Vizváry (Praha)
SÓLO je best of z pantomimické tvorby Radima Vizváry.
Od klasické pantomimy k butó, od fyzické komedie až po současné mimické divadlo. Jeho pantomima je moderní, čistá a aktuální. A i když se nechává ovlivňovat jinými styly, nakonec se vždy vydává vlastní cestou.
Radim Vizváry Vám představí klasická i současná, poetická i komická díla. Smát se i brečet pak můžete bez jediného Radimova slova – k jeho umění totiž nejsou potřeba. Vyjádření je čistě tělesné a pojí pohybovou virtuozitu s herectvím. Zkrátka uvidíte, co dnes znamená pantomima.

Mesiac a magnólie - Katolický dům, 21:00, vstupné: 150 Kč

Hraje: Divadlo Kontra (Slovensko)
Brilantná komédia o zákulisí vzniku “Odviate vetrom”, jedného z najslávnejších filmov všetkých čias.
Čo si počať, ak čas neúprosne beží a scenárista nečítal predlohu? Legendárny hollywoodsky producent David O. Selznick zamyká režiséra a scenáristu vo svojej kancelárii a prinúti ich k nadľudskému výkonu…
Výborné obsadenie, duchaplný humor, briskné dialógy, závratné tempo a neskutočná zábava!

Koncert Celine Bossu - Katolický dům, malý sál, 22:00SOBOTNÍ PROGRAM:

Pinocchio - Katolický dům, 10:30, vstupné: 100 Kč/50 Kč

Hraje: Nové divadlo v Nitre (Slovensko)
Pro děti od 5 let
Autorský projekt Ivana Martinku na motívy svetoznámeho rozprávkového príbehu C.Collodiho Pinocchio o tom, ako sa z obyčajnej bytosti stáva naozajstný človek. Bábková inscenácia pre deti od 5 rokov.

Gender teror - Katolický dům, 15:45, vstupné: 100 Kč

Hraje: Vlado Špurek, Slovensko
Prebudili sme sa do doby, kedy sa nebojuje za nemecký národ, ani za socialistickú budúcnosť pracujúcich. Ale všetko to strašne evokuje a pripomína. Manipulácia, mediálny tlak, vytesňovanie a stará známa salámová metóda. To, čo vybudovalo spoločnosť sa má prekonať v mene čoho? Boja za práva? Aké? Čie? Hra ponúka formou divadla jedného herca niekoľko pohľadov do životov zainteresovaných, zasiahnutých, propagujúcich, odporujúcich. Netají sa tým, že jej inšpiráciou je kresťanský pohľad na život a rodinu ako nenahraditeľný základ spoločnosť, ako aj návod na pokojné a vyrovnané spolužitie rozdielnych spoločenských či sexuálnych skupín.

Kráska z Leenane - Kulturní dům, 17:45, vstupné: 150 Kč

Hraje: Divadlo Petra Bezruče (Ostrava)
poslední šance na první lásku / dohlédni dna lidské duše / matka a dcera / co potřebuje matka? / nutridrink a sušenky / a co dcera? pohrabáč! / láska až na dřeň / jen pro silné povahy…
Zapšklá stará panna, hypochondrická matka na zabití, promarněná láska a trocha toho citového vydírání. Z toho příběhu by byla ryzí tragédie, kdyby jej ovšem nenapsal Martin McDonagh, který své syrové historky z irského venkova špikuje pořádnou dávkou černého humoru. K Bezručům se po Mrzáku inishmaanském a Osiřelém západu vrací jeden z nejúspěšnějších dramatiků současnosti s další břitkou studií lidských vztahů plnou skvělých dialogů a velkých hereckých příležitostí. Mrazivá zábava zaručena!

Letět / Groteska o lásce - Katolický dům, 21:00

Hraje: Stará aréna (Ostrava)
„Ta hra se jmenuje Letět, ale má podtitul „Groteska o lásce“. Odehrává se na jedné narozeninové oslavě, která se zrovna nepovedla. To „letět“ má více významů. Jeden z nich je, že se tam promítají sny o létání. Potom je to o vztazích. Ta touha uletět, je snaha dostat se ze vztahových problémů.“


Kontakt:

Katolická beseda, Gabriela Holubová, tel.: 728 686 356, info@katolickabeseda.org

Odkazy:

Katolický dům Kopřivnice

Kopřivafest

Kopřivafest Facebook


Akci pořádá:

Katolický dům v Kopřivnici
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':