Databáze českého amatérského divadla

Texty: Amaterská Scéna: 44. festival pražských a středočeských loutkářů (ocenění). AS 3.4.201

44. festival pražských a středočeských loutkářů

Víkendový festival v Divadle Karla Hackera v Kobylisích přinesl celkem sedm loutkových představení, z nichž šest bojovalo o postup na Loutkářskou Chrudim.

Po úvodním představení Divadla TOYMACHINE, které v pátek v podvečer přehlídku otevíralo, se na jevišti vystřídalo šest ochotnických loutkových souborů. Vystoupily jak ostřílené soubory, které se této přehlídky účastní pravidelně, tak i úplní nováčci a hrálo se pro dětského diváka od nejútlejšího věku. Odborná porota ve složení Hana Dotřelová, Bohuslav Šulc a Jaroslav Vidlař pak v neděli ze šesti účastníků vybírala inscenace pro celostátní přehlídku Loutkářská Chrudim. Nejprve se porota rozhodla udělit čestná uznání za zvlášť pozoruhodné výkony.
Mezi oceněnými byli:

Eva Černá za dramatizaci knihy Martiny Drijverové České dějiny očima psa pro inscenaci Pes vypráví: České pověsti souboru Baribal,

Rozálie Velenová a Jakub Hojka za výpravu inscenace Kašpárek a Baba Jaga Illegumovy divadelní společnosti,

soubor Minidivy za pokus o inscenaci Jak na to kuřátko nakonec přišlo adresované nejmenšímu publiku,

Eva Ovečková za práci s Dětským studiem Říše loutek v inscenaci Alenčino dobrodružství,

Lucie Leitgebová za ztvárnění hlavní postavy v inscenaci Alenčino dobrodružství Dětského studia Říše loutek,

Vojtěch Otčenášek za roli psa v inscenaci Pes vypráví: České pověsti souboru Baribal,

Eva Černá a Marika Čepková za výpravu inscenace Pes vypráví: České pověsti souboru Baribal

Odborná porota se nakonec nerozhodla nikoho přímo nominovat na Loutkářskou Chrudim. Z prvního místa však k postupu doporučila inscenaci Pes vypráví: České pověsti souboru Baribal a z druhého místa pak ještě inscenaci Kašpárek a Baba Jaga Illegumovy divadelní společnosti.

Adéla Vondráková

Autor: Amaterská Scéna
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':