Databáze českého amatérského divadla

Texty: ČIVRNÝ, Tomáš: FEMAD Poděbrady - letos (2019) po čtyřicáté osmé. AS-Aktuality, 19.8.2019.

FEMAD Poděbrady - letos po čtyřicáté osmé

FEMAD Poděbrady je celostátní přehlídka ochotnických souborů, které zůstaly těsně před branami postupu na celostátní, případně národní přehlídky. Právě těmto souborům bude od 12. do 15. září 2019 určena tvůrčí konfrontace v Poděbradech.

Soubory


Letošní ročník slibuje účast osmi divadelních souborů vybraných na základě hodnocení národních nebo krajských porot a odpovídající dramaturgické skladbě přehlídky. V letošním roce se na FEMADu představí:

DS Kroměříž: Mariáš života

D3 Karlovy Vary: Srnky

DS Zmatkaři Dobronín: Skřivani už jen v Shakespearovi

Rádobydivadlo Klapý: Vassa

Divadlo Exil Pardubice: Do zdi

DS Rájec-Jestřebí: Jednou hole, jednou na nože

Reverzní dveře Brno: Mluvící hlava

Divadlo Maškara Praha: Tohle není Maryša

V doprovodném programu se můžete těšit na skvělé Geisslers Hoffcomoedianten s novinkou Robinsoni a na Vaška Bartoše a jeho legendární Školní výlet.

Nesmíme opomenout ani čtyři diskuzní kluby, do kterých se zájemci mohou hlásit:

Diskusní klub Václava Špirita
Diskusní klub Rudolfa Felzmanna
Režisérský seminář Petra Kracika
Režisérská škola ADA

Seminaristé pak mohou své názory prezentovat nad rámec diskuzního klubu a to skrze tzv. Besedy v kruhu. Beseda v kruhu je způsob hodnocení viděné inscenace. Jedná se o moderovanou diskuzi, během které dojde na rozbor jednotlivých složek dané inscenace (režie, dramaturgie, herecký výkony, hudební a výtvarná složka a další). Na závěr besedy v kruhu dojde k nominování nejlepšího ženského a mužského hereckého výkonu za danou inscenaci. O celkových vítězích rozhodují samotní účastníci prostřednictvím svých delegátů při závěrečném nedělním hlasování, které je veřejné. Hlasuje se o nejlepší inscenaci a o nejlepším mužském-ženském hereckém výkonu. Své ceny navíc uděluje divácká porota, porota mladých divadelníků a novinářská porota.

Zaujala vás náplň 48. ročníku festivalu FEMAD? Přijeďte do Poděbrad. Stačí vyplnit TUTO přihlášku.

Autor: Tomáš Čivrný
narodni-informacni-a-poradenske-stredisko-pro-kulturu-z8543
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':