Databáze českého amatérského divadla

Texty: ŠMÍD, Radek: Divadelníci ze Slané se chystají na návrat. AS 27.5.2020.

Divadelníci ze Slané se chystají na návrat

Uplynulé dva měsíce znamenaly pro členy Divadelního souboru Tyl ze Slané zrušení pěti dohodnutých zájezdů našeho představení Tchýně na zabití. Většinu z nich už se podařilo přesunout na nové termíny, některé se ještě domlouvají a přesunjí hned na začátek příštího roku. Samozřejmě za předpokladu, že se situace z jara letošního roku nebude opakovat.

A protože všechno zlé je pro něco dobré, těch několik týdnů, kdy soubor nemohl hrát a zkoušet, probíhala rozsáhlá rekonstrukce a modernizace jejich domovské scény, kterou je Kulturní dům ve Slané. Za tu divadelníci vděčí Obecnímu úřadu, všem zastupitelům, panu místostarostovi a paní starostce, kteří tuto akci nejen umožnili, ale také dohlíželi na její bezproblémový průběh. V současnosti je téměř dokončen hlavní sál a práce se na nějakou dobu ještě přesunou do zákulisí a šaten, které projdou první komplexní renovací od roku 1974, kdy byl dům postaven a uveden do provozu.

Členové divadelního souboru už se moc těší, až se do renovovaných prostor podívají, protože to bude znamenat také to, že už zase mohou nejen naplno využívat divadelní zázemí, ale hlavně to, že už zase mohou dělat to, co je baví, a tím je divadlo. A to snad v jejich podání baví i diváky. Ochotníci ze Slané zvou na brzké setkání na některém z jejich zájezdů, a budou rádi, když podpoříte je i pořadatele a přijdete se podívat a pobavit.

Autor: Radek Šmíd

Související Soubory

Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':