Databáze českého amatérského divadla

Texty: Moravský festival poezie – O štít města Valašské Meziříčí 2003 , citace

Moravský festival poezie – O štít města Valašské Meziříčí
Právě mi padl zrak na kalendář a je tam sedmnáctka, která ve mně probouzí vzpomínky na rok 1989, kdy festival probíhal ve vzrušených diskusích a v očekávání společenských změn, a když končil, v Praze na národní to právě začínalo. A letos také vzpomínám na Jiřího Brolla, který, kdyby nežil tak rychle, slavil by letos pětasedmdesát.
Josef Fabián, zpravodaj 1/2003

Jsem šťasten, že to všechno pokračuje, protože jsou festivaly, které s odchodem nějakého protagonisty končí, ale tady si to předáváte jako štafetu a nic se nestane. Prostějov a Valme mají vedle sebe úžasné místo, že si nekonkurují, nevylučují se, ale právě naopak. A každý z nich jiným způsobem udržuje kontakt i přes slovenskou hranici. Kéž by se to v budoucnu ještě rozšířilo, například o lužické Srby, kteří mají několik zajímavých kulturních organizací mladých lisí. Moravský festival má před sebou hezkou budoucnost.
PhDr. Mirek Kovářík, zpravodaj 3/2003

Každý, kto sa zaoberá recitáciou, umeleckým prednesom, sa stáva členom skupiny, ktorá vlastne vytvára dielo, vytvára kulturné ovzdušie. A to sú veľmi dôležití ľudia, pretože väčšinou celé naše úsilie smeruje k praktickým veciam, čo je veľmi zničujúce.
Ján Buzássy, zpravodaj 3/2003

I soutěžících, zejména z těch z České republiky, přijelo tentokrát málo, snad téměř nejméně v historii, ale předseda festivalové poroty, slovenský básník Ján Buzássy, řekl na semináři, že to nevadí, neboť poezie je menšinovým žánrem a její vyznavači jsou jakousi malou mafií. V podstatě má pravdu, ale přesto mám občas dojem, že se milovníkům poezie jejich mafiánství zalíbilo a že se již o navazování kontaktů s ostatními ani nesnaží. A že se tak nějak chová i náš festival, jehož propojenost s městem, velikost i obsah už byly ořezány na samou dřeň a festival cestu mezi lidi nehledá. Ale možní se mýlím a příštím, čtyřicátým ročníkem festivalu skonči jeho dosavadní minimalizace a začne opět růst a košatět. A možná nám i trochu omládne.
Josef Fabián, Obelisk 21/2003
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':