Databáze českého amatérského divadla

Texty: 2005 Agentura Drahoušek, inf. o premiéře a chystaných zájezdech

Agentura Drahoušek se představuje
Dva dny před Vánocemi 26. prosince 2005 uvedl Divadelní soubor Tyl Slaná premiéru nové divadelní hry s názvem Agentura Drahoušek. Autorem hry je Rudolf Trinner, plzeňský rodák, který několik let úspěšně působil také v cizině jako hudební dirigent a skladatel. Do vlasti se vrátil až po téměř třiceti letech, aby zde mohl pokračovat ve své divadelní tvorbě.

Rudolf Trinner je velice příjemný, starší pán, fandící ochotnickým souborům, zvláště když se ujmou některé z jeho her, jako právě náš DS Tyl. S panem Trinnerem, hned jak se režisérka rozhodla o nastudování této komedie, byla naše vedoucí divadelního souboru v kontaktu a pozvala ho na vánoční premiéru. Pan Trinner pozvání rád a bez váhání přijal. Pro ochotnické herce to sice znamenalo o to větší trému, protože uznejte sami, ne vždy se podaří, aby byl na premiéře přítomen sám autor. Ale vše jsme zvládli na jedničku.

Kdo zrovna nestál na jevišti, po očku sledoval v hledišti pana Trinnera a jeho reakce. Vypadal nadšeně a spokojeně. Jeho účast byla pro nás obrovskou ctí a proto jsme ho při závěrečné děkovačce vyzvali na pódium, aby si s námi vychutnal zasloužený potlesk. Poté s námi chvíli poseděl, vyprávěl nám příhody ze svého bohatého uměleckého života, ale protože se na naše představení přijel podívat až z Poděbrad, musel brzy odjet.

Pro DS Tyl byla jeho účast nezapomenutelným zážitkem. Ale pan Trinner nás potěšil ještě jednou, a to když nám zanechal děkovný vzkaz na webových stránkách souboru. S panem Trinnerem jsme stále v kontaktu. Pro ty z vás, kteří jste ještě neměli příležitost hru Agentura Drahoušek shlédnout, krátké shrnutí děje.

Jde o bláznivou komedii o seznamovací agentuře, která nabízí zprostředkování sňatků všeho druhu. I když má jen jednu nevěstu a jediného ženicha, které svým klientům předělá podle potřeby, všechna úskalí, kterými při tom proplouvá, zvládá nadmíru mistrně. Jak mistrně a jak dlouho? To už se dozvíte, pokud se rozhodnete nás navštívit a podpořit. Proto nyní uvádíme přehled, kde všude nás ještě můžete zastihnout.

Dvě reprízy této hry jsme již uvedli, a to v Nové Vsi nad Popelkou a opět ve Slané, ale v nejbližší době nás čekají ještě tyto štace: 18. 3. Roztoky u Semil (18,00 hod.), 1. 4. Svojek (18,00), 8. 4. Košťálov (18,00) a 5. - 8. 5. soutěžní přehlídka ochotnických divadelních souborů v Josefově Dole (zatím přesněji neurčeno).

Věřte, že budeme velice rádi, když i na těchto místech uvidíme známé „slánské“ tváře. Vaší přízně si velice vážíme a děkujeme vám za ni. Zároveň bychom chtěli touto cestou poděkovat Obecnímu úřadu a SDH ve Slané, že nám umožňují odvoz účinkujících, abychom mohli jinde hostovat a také další poděkování patří panu Václavu Hubenému, který nám vždy ochotně pomůže automobilem převézt kulisy. Bez těchto pomocí bychom nemohli prezentovat jak obec Slanou, tak i náš divadelní soubor v blízkém i dalekém okolí.


Zdroj: dstyl@seznam.cz

Související Soubory

Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':