Databáze českého amatérského divadla

Texty: Vodník Mařenka - citace

VRCHOVSKÝ, Ladislav: KP dospělých činoherních souborů hrajících dětem se letos poprvé a s úspěchem konala v Ostravě-Porubě. AS 2004, č. 3, s. 55.

Výňatek:
Vodník Mařenka v podání DS Magnet Bruntál opět potvrdil starou známou pravdu i bolest: texty autorů Nováka a Oubrama nejsou zrovna tím nejlepším, co by si měla divadla hrající pro děti k inscenování vybírat. Nepřehledný děj, situace opsané z řady jiných pohádek a navršené na sebe bez ladu a skladu se zaměřením na akčnost a se zásadním opomenutím mravního étosu. Nejasné až zmatené charaktery jednotlivých postav vedoucí nakonec k tomu, že děti v hledišti pomáhají i silám zla, v sobě shrnují snad všechny vlastnosti nekvalitní dramatické předlohy. Provedení pak jen potvrdilo předcházející obavy, inscenace patřila k tomu nejslabšímu, co se na krajské přehlídce objevilo.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':