Databáze českého amatérského divadla

Texty: Meziměstí, Tři v tom; 2007: Úžasná svatba;

Klicperův Chlumec
Jaroslav Vostrý: TŘI V TOM
Typ akce : komedie
Místo : Sokolovna Chlumec n.C.
Vstupné : pořadatel neuvedl
Účinkují : DS Meziměstí
Režie : Broňa Machová
Lechtivá komedie o tom, co všechno se může stát, když se nechce s pravdou ven. Ubaldovy dcery Ardelie a Lucinda a jejich služka Colombina jsou prostě “v tom”. Jejich chlapcům Ottaviovi, Horatiovi a Zannimu by nevadilo, kdzby se to provalilo, ale holky za žádnou cenu nechtějí, aby se na to přišlo tímhle způsobem. Mlsný otec Horatia Pandolfo chce poslat syna i s jeho sluhou do ciziny a sám chce pro sebe urvat jednu z Ubaldových dcer. Horatio ani Zanni nechtějí své milé opustit a tak spolu s holkami a Ottaviem se snaží otcovi jeho plány překazit. Do všeho ještě vstupují Capitano a jeho přihlouplý sluha Cola, kteří okouzleni krásou Ardelie a Colombiny, se snaží taky získat jejich srdce.A tím nastává situace plná zmatků, převleků a hlavně humoru...

EXNAROVÁ, Alena: MILETÍNSKÉ DIVADELNÍ JARO 2007. Divadelní HROMADA IL. jaro 2007, s. 42-44.
Úžasná svatba Robina Hawdona v provedení DS J.K.Tyl Meziměstí nás potěšila a pobavila. Režisérka Irena Kozáková tuší zákonitosti a mechanismus situační komedie a herci se jej vesměs snaží naplňovat, někteří dokonce velmi dobře – svědčí o tom i tři udělené ceny: Pavlu Novákovi za postavu Billa, Milanu Machovi za postavu Toma a Nině Dlouhé za postavu July. Přesto má inscenace ještě rezervy ve vynalézavějším rozehrání simultánního scénického prostoru a místy i v ještě důraznějším jednání postav pod tlakem situace. Také nějaké další škrty v textu by patrně snesla. Ale i přes tyto připomínky jde rozhodně o inscenaci ucelenou a svou kvalitou v daném žánru rozhodně netuctovou. Proto také za ni soubor obdržel cenu.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':