Databáze českého amatérského divadla

Texty: Richter, Luděk: 50 loutkářských Chrudimí. Praha 2001, str.41 + foto

Eva MACHKOVÁ
* 12. 3. 1931 v Praze. Vystudovala divadelní vědu na DAMU a pedagogiku na FF UK. 1955-58 Městské divadlo Mladá Boleslav, 1962-89 ÚDLUT (později ÚKVČ), kde se zabývala zejména divadlem hraným dětmi a po odchodu B. Hrnčíře do důchodu převzala 1981-88 i amatérské loutkářství. Od 1992 učí na katedře výchovné dramatiky pražské DAMU. Spolupracovala s Čs. loutkářem, hojně publikuje o dramatické výchově.
LCH poprvé navštívila na dva dny r. 1961, část v r. 1980 a 1981-88 jako ústřední metodik. S jejím příchodem přibývá 5-6 celotýdenních praktických seminářů, objevují se některé nové tváře v porotách, vzniká tradice loutkářských poutí jako prvního otevřeného programu LCH... I když jí loutkářství nikdy nepřirostlo k srdci, slovy Jana Dvořáka "okruh lidí kolem Evy Machkové "rekreační" Chrudim předělal na skutečnou školu práce".

Související Osobnosti

Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':