Databáze českého amatérského divadla

Texty: Rudolf Deyl v projevu na vzpomínkovém večeru k uctění památky Františka Frýborta, únor 1966

V dubnu roku 1948 jsme Kupce benátského opravdu hráli. Nepřeháním – byl to večer, jaký Prostějov dosud nezažil. Všichni účinkující mluvili nesnadný básníkův blankvers tak, že jsem jásal. Hra měla jiskru, správnou dynamiku i tragiku – zkrátka, byla to slavnost. A Frýbortovi nestačilo potěšit tou parádou jen Prostějov, rozjel se s ní na venkov, aby i ten poznal, co lze dokázat pokorným ochotníkům při snaze a zanícení. To dovedl Frýbort vyvodit ve svém souboru svým příkladem. … Frýbortovi
spolupracovníci Marie Novotná, Vlasta Kubíčková, Leitner, Zlámal, Kubíček, Pastorek – abych jmenoval aspoň ty, co uvízli v mé paměti, byli vášnivými, přímo asketickými jeho pomahači, a proto měl Prostějov divadlo, stojící v pořadí tehdejších ochotnických scén na prvém místě.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':