Databáze českého amatérského divadla

Texty: Holice, CÍSAŘ, Jan: Ochotníci pod Kunětickou horou.

CÍSAŘ, Jan: Ochotníci pod Kunětickou horou. In: CÍSAŘ, Jan - MOHYLOVÁ, Věra: Historie divadelní Pardubic a okolí. Pardubice, Východočeské divadlo 2002, s. 11 - 20

Na severovýchod od Pardubic se rozvíjelo ochotnické divadlo v Holicích. Podle tradice se po prvé hrálo v roce 1843, pak ještě několikrát pokud to dovolily politické poměry. 1867 iniciovali studenti založení Divadelního družstva, do roku 1890 bylo sehráno přes 100 představení, v roce 1893 se Spolek divadelních ochotníků stal členem Matice ochotníků, objevily se i další ochotnické spolky, vedle činohry se hrála i opereta, v roce 1885 si holič¬tí troufli na Blodkovu operu V studni.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':