Databáze českého amatérského divadla

Texty: Liberec, VOSTÁREK, Karel: 52. LCH - O princezně, která mluvila cizí řečí. AS 2003, č. 4

...čeká pohádka K. Čajovského O princezně, která mluvila cizí řečí, s kterou na nás „rázně“ vyrukoval soubor Spojáček z Liberce. Z „čertovské“ ospalosti mě probudí v rychlém sledu střídající se dva dynamičtí vypravěči On a Ona. Když se po úvodním zmatku dohodnou, co a kdo budou, otevřou příběh pohádky, hraný loutkami na nitích. V tu chvíli jakoby začal čas plynou jinak, a možná jinudy? Chápu, že soubor může lpět na marionetách na niti jako na klasickém loutkářském „inštrumentu“, proč však sahá po sice původním, ale zcela nedramatickém textu? Proč loutky nejednají, ale jenom mluví? Jediné chvíle, které loutky ospravedlňovaly v jejich jednání, byly kratičké Cimrmanovské doslovnosti textu a akce. Je možná trochu paradoxní, že se síla marionetářů Spojáčku projevuje spíše v činohře než v loutkovém partu.

VOSTÁREK, Karel: Dvaapadesát není pro chlapa i pro festival „žádný věk“. 52. LCH. Amatérská scéna 2003, č. 4, s. 11 – 17.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':