Databáze českého amatérského divadla

Texty: HYLÁKOVÁ, Jiřina: Tyjátr na trati potřetí. Internet.

TYJÁTR NA TRATI POTŘETÍ
Vydáno dne 01. 04. 2004 (587 přečtení)


ČESKÁ TŘEBOVÁ - Na 3. ročník divadelní přehlídky netradičního alternativního divadla a zároveň postupové přehlídky „Tyjátr na trati 2004“ připravenou místním uměleckým sdružením Triarius, se tentokrát přihlásilo 17 divadelních souborů z celé České republiky.

Pátek 26. března byl, jak se stalo tradicí, v předešlých ročnících věnován loutkářským souborům. Večer přilákalo diváky improvizační představení nahé tanečnice s loutkou „Tanec kostlivců“, které pojednávalo o podobách smrti. V sobotu od rána se rozjela soutěžní přehlídka divadelních souborů, které bojovaly o postup. S krátkým, zhruba sedmiminutovým, pohybovým dílem „Imprese“ na písničku Karla Kryla se zde představili také studenti českotřebovského gymnázia v režii Jany Válkové a Hany Duchoňové. Večer pak jako hosté přehlídky předvedli své originální umění improvizace dva velcí mystifikátoři Jaroslav Dušek a Martin Zbrožek, kteří vystoupili pod divadlem Vizita Praha. Většina dobře naladěných diváků se pak přesunula na koncert do sálu restaurace Na Skalce, kde se uskutečnil rockový koncert kapel Hadry z těla z Janova u Litomyšle a Loco - poco z Olomouce. V neděli večer se pak hrající soubory dozvěděly výsledky přehlídky od tří členné hodnotící poroty. Na Wolkerův Prostějov nebyl porotou nominován nikdo. Naopak na náchodský festival Prima sezóna dostal doporučení soubor gymnázia Ústí nad Orlicí s představením „Celé léto v jednom dni“ a na přehlídku Šrámkův Písek byl nominován pražský soubor Společnost dr. Krásy s představením „Blíží se den, kdy vás budu milovat“.

Jiřina Hyláková
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':