Databáze českého amatérského divadla

Texty: Richter Luděk, 50 loutkářských Chrudimí, Praha 2001, str. 106

42/1993 (1. - 6. července)
Národní přehlídka amatérského loutkářství

HLAVNÍ PROGRAM
Aťsi - ZUŠ Na Střezině Hradec Králové:
JENOVÉFA, KNĚŽNA Z BRABANTU
text lidových loutkářů, $ Jiří Polehňa a soubor, G J. Polehňa, ... J. Polehňa, Zdeněk Tesař, r J. Hájková /marionety na drátě/15´/10-D/

Brum Broumov: MOJE POHÁDKA
& soubor, G ... Jaroslav Dařbujan, r Ota Jíra /maňásek/35´/4-D/

Čmukaři Modřišice: MEDVÍDEK PÚ NEBO TAK NĚJAK *
& A. A. Milne, $ G J Daniela Weissová, Jaroslav Ipser, Romana Zemenová, ... J. Ipser, R. Zemenová, r soubor /maňásci + herci/45´/8-/

Dům dětí a mládeže Opava: MALÝ PRINC
& Antoine de Saint Exupéry, $ G ... J Lena Freyová, r Pavel Proske /panáci/45´/15-D/

Divadlo fkufru Olomouc:*
ZDRAVÍČKO, COPAK SE ZAS VZNÁŠÍ V ÉTERU?
& Richard Brautigan, Pavel Němeček, G P.Němeček, ... soubor, r Vladimír Janek, J Ivana a P. Němečkovi, Zora Dostálová, Alena Palarčíková, Karel Malý, Vít John, V. Janek /plošné, předměty/50´/15-D/

Divadlo v Boudě Plzeň: JOSSILE GOLEM
& G ... Ivan Nesveda, r lidové chassidské písně a Jaroslav Ježek J Pavel Bernášek*, Vladimír Pech, Jiří Fiala*, Alena a Lucie Fialová, Hana a Zdeněk Čížkovi, Martin Fládr /marionety/70´/15-D/

Jitřenka Brno: KDYŽ JDE KŮZLE OTEVŘÍT
& Jan Vodňanský, Pavel Polák, G František Písek, ... Zdeněk Juřena, r Jaroslav Fuksa, F. Písek, J Petr a Martina Večeřovi, Lenka Tejklová, Pavla Foralová-Písková, Gabriela Skoupá, Marek Blaha, F. Písek /maňásci/50´/4-D/

Klika Praha: CARMEN
& Prosper Mérimee, George Biset, $ Luboš Kafka, G soubor, ...* L. Kafka, Jiří Morávek, r P. Mérimee, J. Morávek /javajka, tyčové/30´/15-D/

Kováček Praha: TŘI PRASÁTKA
& Jiří Jaroš, $ K. O. Vacek, G ... Vladimír Všetečka, r soubor /maňas/30´/3-/

Pekuf Třeboň: ČAS PRO MUŽE JMÉNEM GILGAMEŠ
$ Anna Kohoutová, spolupráce Milan Strotzer, G Marie Poesová, ... Marek Zákostelecký a soubor, r Miloslav Poes J M. Poes, Tomáš Vrchota*, A. Kohoutová, Milada a Marie Zachlederová, Renata Lexová, Radek Marušák /totémové/60´/14-D/

Rámus - ZUŠ Nýřany:* KŮŇ KE KONÍM, OSEL K OSLŮM PATŘÍ
& Hana Doskočilová, $ G Zdena Vašíčková, r Klára Zouharová
/marionety/20´/6-D/

Recitační studio Šr. domu Sobotka: TATÍNKU, TA SE TI POVEDLA
& Zdeněk Svěrák, $ ... J**: Alena Pospíšilová, Lada Bechyňová, G soubor, spolupráce Šárka Štembergová /předměty/30´/10-/

Střípek Plzeň:
KLOBÁSOVÁ KOMEDIE aneb HAMTY, HAMTY, HAMTY *
& G r t Ivana Faitlová, ... Dagmar Jandová, Jaroslav Hrubý, J Tomáš Froyda, Martina Jeníčková, Monika Bryšová /maňásek/45´/7-11/

Vozichet Jablonec nad Nisou: KOČIČÍ KRÁL
& Pavel Šrut, $ Daniela Weissová, Jaroslav Ipser, G Jiřina Polanská, J Pavla Štrynclová, Petra Polanská /maňásci/30´/6-D/

Vozichet Jablonec nad Nisou: POHÁDKOVÉ SLUNÍČKO
na motivy L. Středy, & G Jiřina Polanská, ... Šárka Štěpánová, J Vlastimil Liberácký, Š. Štěpánová/Jindra Šikolová /hadrák-manekýn/40´/3-10/

ZUŠ Na Střezině Hradec Králové: DIAMANTOVÁ SEKERA
& ... J Zdeněk Tesař, G Jiří Polehňa /různé/7´/

ZUŠ Na Střezině Hradec Králové:
POVÍDAVÁ RYBIČKA / PŠTROSÍK JE KRÁL
& Jiří Kahoun, G ... Jiří Polehňa /různé/14´/

ZUŠ Na Střezině Hradec Králové: ZRALÍ K VYSTOUPENÍ
& Hans Arp, $ ... Hana Hanušová, Jana Portyková, G J. Portyková, J H. Hanušová* /5´/15-D/

ZUŠ Praha 10: MOŽNÁ PŘIJDE I SMRT
& J Hynek Dřízhal*, G H. Dřízhal, Věra Dřevíkovská /15-/

ZUŠ Světlá nad Sázavou:
O HROMOTLUKOVI, KTERÝ MĚL CHYTROST VE VLASECH
& G ... Ivana Měkotová /úrovňové/7´/

ZUŠ Světlá nad Sázavou: SMETÁK A LOPATKA
& G ... Ivana Měkotová /úrovňové/7´/

INSPIRATIVNÍ HOSTÉ
PROFESIONÁLNÍ
Alfa Plzeň: POSVÍCENÍ V HUDLICÍCH A V PRAZE
hra lidových loutkářů, $ J. A. Novotný

Drak Hradec Králové, Institut figurativního divadla Hr. Králové, DAMU Praha, IIM Charleville: BABYLONSKÁ VĚŽ
& G Josef Krofta, J K. Maděričová, B. Vielhaber, K. Antonakaki, R. Parson, N. Sawa, P. R. Jorda

Loutkářský obor JAMU (3. ročník) Brno: NIKAMDÁL
& James Krüss /6-/

DOPLŇKOVÝ PROGRAM
AMATÉRSKÉ DIVADLO
Podivíni z Podivína + Stars Podivín: DVA LELCI VE SKŘÍNI
Skupina 1+1 Blučina: TŘI LOUTKOVÉ POHÁDKY (Můj medvěd Flóra / Kdo chce koťátko / O pyšné noční košilce)

OTEVŘENÁ LOUTKÁŘSKÁ POUŤ
Kejklíř Praha: SLÍPKA PIPKA A KOČIČÍ KRÁL
& Pavel Šrut, $ ... G Luděk Richter, J Miroslava Vydrová, L. Richter
Námořníkovo LD Chrudim
Proměny Liberec
Semináře: UKÁZKY PRÁCE
Skupina 1+1 Blučina:
Válkovo kočovné divadlo Praha: ŠÍLENĚ PROLHANÁ PRINCEZNA
& P. Grym
ZUŠ Praha 10: MOŽNÁ PŘIJDE I SMRT
& J Hynek Dřízhal , G H. Dřízhal, Věra Dřevíkovská

VÝSTAVA
Loutky Stanislavy Stuchlé

SEMINÁŘE
Autorsko-dramatizátorský - Luděk Richter, Kejklíř Praha
Loutkohraní - Pavel Brožka, Viďadlo, Stanislava Kočvarová, Studio dell´arte, oba České Budějovice
pARTner - Lenka Preňková, ZŠ Brno
Ožití loutky - Mirko Matoušek, JAMU Brno
Inscenátorsko-muzikantský seminář - Blanka a Karel Šefrnovi,
C Svitavy
Od dvanácti do šestnácti (dětský) - Mirka Vydrová, Bořivoj Praha
Dětský seminář - Olga Strnadová, ZUŠ Žamberk a Hana Voříšková, ZUŠ Choceň

POROTA
František Sokol, Naivní divadlo Liberec
Josef Valenta, Filosofická fakulta UK Praha
František Zborník, Pedagogická fakulta JČU Č. Budějovice, Vodňany
Tajemník: Luděk Richter, ARTAMA Praha

CENY
Jiří Fiala za herecký výkon v inscenaci Jossile Golem
Pavel Bernášek za herecký výkon v inscenaci Jossile Golem
Alena Pospíšilová za herecký výkon v inscenaci Tatínku, ta se ti povedla
Lada Bechyňová za herecký výkon v inscenaci Tatínku, ta se ti povedla
Tomáš Vrchota za herecký výkon v inscenaci Čas pro muže jménem Gilgameš
Luboš Kafka a Jiří Morávek za scénografické řešení inscenace Carmen
Hana Hanušová za invenční inscenační provedení textu Hanse Arpa Zralí k vystoupení
Hynek Dřízhal za autorství a jevištní provedení inscenace Možná přijde i smrt
Dětský soubor Rámus Nýřany vedený Zdenou Vašíčkovou za zpracování společensky závažného tématu v inscenaci Kůň ke koním, osel k oslům patří
Divadlo fkufru Olomouc za jevištní ztvárnění prózy R. Brautigana Zdravíčko, copak se zas vznáší v éteru?
STŘÍPEK Plzeň za inscenaci Klobásová komedie aneb Hamty, hamty, hamty
ČMUKAŘI Modřišice za insenaci Medvídek Pú nebo tak nějak



ZUŠ Na Střezině Hradec Králové (13x s 19 tituly)

Rámus ZUŠ Plzeň (6x v hl. programu a 1x jako inspirativní host)

naposledy Divadlo fkufru Olomouc: Zdravíčko, copak se zas vznáší v éteru?

naposledy Kováček Praha: Tři prasátka

naposledy Pekuf Třeboň: Čas pro muže jménem Gilgameš

největší počet skupin (společně s LCH 1992) v hlavním programu: 21 skupin 17 amatérských souborů sehrálo 22 titulů v 13 programových blocích a celkem 42 představeních

Nekukátkové inscenace přecházejí z tělocvičny ZŠ Husova na jediný rok do foyer okresního muzea a
komorní kukátkové inscenace na Malou scénu Divadla Karla Pippicha - sál Slavoje.

"Někteří tvůrci nedokáží spolehlivě odhadnout míru svých současných lidských a divadelních možností." (František Sokol)
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':