Databáze českého amatérského divadla

Texty: FEKAR, Vladimír: Seniorská \"coolness\", klasika a Budžes - Casanova bez Casanovy. AS 2007, č. 1, s. 20-22.

Casanova bez Casanovy
Amatérský divadelní soubor Svatopluk z Hodonína si vybral hru svým tématem také erotickou: Cassanovu na duchcovském zámku od Karla Gassauera. Troufnout si na Casanovu v kontextu českého amatérského, a troufám si tvrdit i profesionálního divadla, nemůže mnoho souborů. Hodonínská inscenace bohužel nenašla svého Casanovu, který by dokázal před divákem variovat střídavě polohy, které text hry v sobě skrývá: totiž Casanovovu hru na chlípnost, prášilovské pábitelství při vyprávění příběhů v kontrastu s touhou po úpřímné lásce a uvědomování si vlastního věku a osamocení.
Režisér Grombiřík zvolil scénografii nenápadnou, až realistickou, nerozehrává však její možnosti, mizanscény působily staticky a soustředily se především na dialog.
Vladimír Fekar
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':