Databáze českého amatérského divadla

Texty: GALETKOVÁ, Hana - KARAFFA, Jan: Dialogem k umění a uměním k dialogu na přehlídce v Novém Jičíně - Casa triste del seňor Lorca. AS 2007, č. 2, s. 66-68.

V kategorii experimentálního divadla všechny přítomné zaujal soubor Dohráli jsme z Uherského Hradiště s inscenací Casa triste del seňor Lorca, vycházející z díla Federica G. Lorcy Dům Bernardy Alby, ve výrazné jevištní úpravě vedoucí souboru a režisérky Hany Nemravové. Touhy a vášně sester zavřených v jednom domě bez muže byly inscenovány ve výrazné pohybové stylizaci a s hudebním podkreslením. Představení mělo spád a dynamiku, sdělovalo příběh skrze jevištní metaforu. Zpočátku je divák vtažen španělskými rytmy a tancem i hereckou akcí, ale je důležité v nastolené dynamice neumdlévat a stylizaci i výstavbu situací gradovat a tím udržet temporytmus a napětí až do konce.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':