Databáze českého amatérského divadla

Texty: ZAJÍC, Vladimír: I když erbem byla sněženka… - Elling a Kiell Bjarne aneb Chvála bláznovství. AS 2007, č. 2, s. 29-30.

DS Zmatkaři Dobronín – Axell Hellstenin: Elling a Kiell Bjarne aneb Chvála bláznovství. Petr Coufal a Vladimír Mátl si drama nejen vybrali, ale především jeho tragikomické a velice člověčí postavy, Ellinga a Kjella, skvěle naplňují v pestrých valérech jednání. Nejsilněji a nejpřesněji v první polovině inscenace. Avšak v okamžiku, kdy jsou kočičí mláďáta personifikována asi dvanáctiletým chlapcem a dívkou, se dvojplošník tématu a smyslu propadne do loopingu. V rotaci na něho působí další povětrnostní vlivy režijní turbulence, a jen díky hereckým schopnostem ho Petr a Vladimír, byť s porouchanými směrovkami, dovedou k hladkému přistání.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':