Databáze českého amatérského divadla

Texty: Stonařov, Stonařova divadelní, ZAJÍC, Vladimír: I když erbem byla sněženka… - Potopa světa. AS 2007, č. 2, s. 29-30.

DS Stonařov Stonařov – V.K. Klicpera: Potopa světa. Inscenátoři tuto boccacciovskou hříčku odemkli principem jarmarečně-dryjáčnického lidového divadla a nutno říci, že klíč vytvarovali dobře. Do příběhu navíc vsadili řadu hudebních čísel, takže představení kypí a bouří a prská a směje se. Postavy co typy jsou silně obtaženy a do nastoleného řádu snadno a nenásilně vklouznou kabaretní vsuvky. Za úvahu stojí dotažení skvělého nápadu půdičky rozdělené na vzájemně se prostupující činoherní a loutkový plán, a také hudbu by bylo vhodné uspořádat jinak (v tempu a nástrojích), aby více souzněla se zvoleným divadelním principem.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':