Databáze českého amatérského divadla

Texty: Štramberk, ŠDP 2000: Po pět pátků bude Štramberk patřit ochotníkům

Po pět pátků bude Štramberk patřit ochotníkům
Zítra večer bude v Kulturním domě ve Štramberku zahájena přehlídka amatérských divadelních souborů. Ta svým třetím ročníkem navazuje na sametovou revolucí přerušenou tradici Štramberských divadelních úterků a bude po šest následujících pátečních večerů hlavní kulturní událostí v sousedním městě.
O přízeň diváků se letos bude ucházet pět ochotnických souborů. Kromě tradičních účastníků z Tísku, Drahotuš, Starého Jičína a pořádajících Štramberáků, letos přijede i Divadlo 2 x 3 ze Studénky. Zájem přijet na přehlídku projevily také soubory z Kozlovic a Václavovic. „I když jsme to zvažovali, tak tyto dva jsme již nepozvali. Pět představení se mám zdá dost a navíc tyto soubory jsou z jiných okresů,“ řekla umělecká šéfka pořádajícího ochotnického divadelního spolku Kotouč Štramberk Pavla Jurková. Štramberská divadelní přehlídka je totiž z části financována Okresním úřadem v Novém Jičíně, který však přispívá jen na soubory z Novojičínska.
„Je to škoda, mohlo to přehlídku oživit. V příštím roce zkusíme požádat o dotaci okresní úřady, pod které budou naši hosté spadat,“ povzdechla si Jurková.
Dramaturgie Štramberské divadelní přehlídky bude jako již tradičně tvořena hlavně kusy z klasického divadelního repertoáru, což potvrzuje hned zahajovací představení přehlídky.
Zítra večer totiž tradiční účastník přehlídky Divadelní soubor Tísovjáček z Tísku uvede klasiku z pera G. B. Shawa - Pygmalion. Výjimku bude tvořit pouze Divadelní soubor 2 x 3 ze Studénky. Ten jako jediný nesáhl po klasickém textu a 14. dubna do Štramberka přijede s autorským divadlem nazvaným prostě - ’Eduard’. O týden později do ’Valašského betléma’ dorazí Divadelní soubor Tyl z Drahotuš. Jeho členové se budou o přízeň diváků ucházet s Antigonou Jeana Anouilha.
Pátého května bude na programu Děvčátko z kolonie společné dílo pánů Rumla, Poláčka a Pacla. Tuto hru nastudoval další tradiční účastník přehlídky soubor Starojičan. Poslední představení přehlídky si pro sebe vyhradili pořadatelé, kteří nazkoušeli hru první dámy světové detektivky Agathy Christie ’Neočekávaný host’.
Celá přehlídka vyvrcholí 19. května, kdy budou slavnostně vyhlášeny výsledky hlasování diváků a předány ceny vítězným souborům.
(dam), Kopřivnické noviny, 2000, č. 14
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':