Databáze českého amatérského divadla

Texty: Liberec, TEJNOROVÁ, Petra: 57. Loutkářská Chrudim – kapitoly z loutkorybaření - Tři zlaté vlasy děda Vševěda. AS 2008, č. 4, s. 32.

LD Spojáček Liberec předvedl vlastní úpravu známé pohádky K.J. Erbena Tři zlaté vlasy děda Vševěda. V dramatizaci podtrhl téma osudovosti – tři sudičky hrané herci. Ti přicházejí na scénu a začínají vyprávět příběh. Pro soubor je inscenace velkým krokem dopředu (jak říkali ti, co soubor znají z minulých přehlídek). Tento v podstatě tradiční marionetářský soubor se vydal na (pro něj) neprobádanou půdu tvoření scény z lidských kostýmovaných těl. Jako loutky jsou použiti manekýni. Kostýmovanými těly vytvářejí scény pro loutky. Chybí tomu ovšem svižnost jednotlivého prolínání mezi scénami, přesný a rychlý střih jednotlivých situací. Pečlivá je ovšem práce s loutkou a důsledně působila i tematická práce s hudbou.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':