Databáze českého amatérského divadla

Texty: Ostrava - Hulváky, RYCHECKÁ, Petra: Brnkání na cestách - 15. ročník nesoutěžní přehlídky a dílny dětských divadelních souborů - Ostrava - Hulváky, Guvernantka; Cizinka; Don Quichote de La Macha. AS 2008, č. 4, s. 51-52.

Představení Guvernantka podle povídky A.P. Čechova v podání tří členek ostravského Dividla mířilo k jinému publiku. Pracovalo také s náznakem psychologického herectví, což bylo dáno i věkem hrajících dívek – okolo sedmnácti až dvaceti let.
Naopak nejstarší účastníci z DDS Dividlo Ostrava představili svou dramatizaci několika povídek K. Houby pod názvem Cizinka. Tyto absurdní texty stále provokují už několikátou generaci teenagerů. Dividlo se pokusilo o jejich propojení a některé z obrazů měly opravdu sílu. Problémem zůstává jak konec poslední povídky Zahrada, tak celého kusu.
Na novou cestu se Brnkání vydalo v sobotu ráno. Všechny soubory se přestěhovaly na Hrad a zámek Dolní Kounice, který jim nabídl prostory pro divadelní dílny i večerní představení DDS Dividlo s názvem Don Quichote de La Macha.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':