Databáze českého amatérského divadla

Texty: ÚČASTNÍCI CELOSTÁTNÍ DÍLNY DR 2001

II. kategorie
(4. a 5. třídy ZŠ)

1 Hana DEMELOVÁ
Vlastimil Brodský - Milena Pekárková: Stará myší legenda
(montáž z pohádky)
2 Markéta HAMAĎÁKOVÁ
Daisy Mrázková: Neplač muchomůrko (úryvek)
3 Eva JOSEFÍKOVÁ
Ivan Martin Jirous: Další pohádka pro Františku
4 Jan KÁRNÍK
René Goscinny: Kolo
5 Nela KNAPOVÁ
Ludvík Aškenazy: Malované blesky
6 Jiří KOPAL
Žvanivá babka (ruská pohádka)
7 Jiří KŘELINA
Jiří Žáček: Obři
8 Jan KUSÝ
František Nepil: Já Baryk a má vlaštovka
9 Nikola MAJOROVÁ
Jiří Žáček: Čert a Káča
10 Pavel MÜHLHEIM
René Goscinny: Kouřím
11 Adéla NOHOVÁ
Ludvík Aškenazy: Vrabčák na desce aneb medicína
12 George PINKAVA
Lewis Carroll: Hromoplk
13 Ivan ŘÍHA
Pavlína Blahotová: Na řece Vltavě
14 Lýdie SEDLÁČKOVÁ
Daniil Charms: Lhář
15 Martin SVĚTLÍK
Ivan Vyskočil: Malý Alenáš (úryvek)
16 Jakub ŠTRBA
Olga Hejná: Jak si pan Kikirikí koupil nové kikirikí
17 Denisa TURNHÖFEROVÁ
Mark Twain: Tom - rytíř (Dobrodružství Toma Sawyera)
18 Michaela VAŠKŮ
Jiří Havel: Jak vrána chtěla zpívat v opeře
19 Martina ŽÁKOVÁ
Jaroslav Vejvoda: Babičko, pošli mi modrýho slona
20 Kateřina ŽENÍŠKOVÁ
Daniel Hevier: "O"

III. kategorie
(6. a 7. třídy ZŠ a odpovídající třídy víceletých gymnázií)

1 Ondřej BIRAVSKÝ
Ilja Hurník: Polednice
Ilja Hurník: Klika
2 Jan CINA
Petr Šabach: Voda se šťávou
Jan Vodňanský: Na opeře v La Scala
3 Lucie DVOŘÁKOVÁ
Zdeňka Bezděková: Říkali mi Leni (úryvek z knihy)
Ivan Andrejevič Krylov: Medvědí služba
4 Miroslava JAMBOROVÁ
Daniela Fischerová: Před kamennou zdí
Ernst Jandl: Nežádoucí
5 Tomáš KARBAN
Rudolf Křesťan: Jak jsem mutoval
Karel Šiktanc: Hříbek posměváček
6 Lenka KEPKOVÁ
text: Ludvík Aškenazy: Vajíčko
Ivan Andrejevič Krylov: Školáci
7 Matěj KLUSÁČEK
Jan Skácel: Rodičům do ucha, aby děti neslyšely
Jiří Žáček: Hledám tátu
8 Janika KOLÁŘOVÁ
Jan Skácel: Co radí princezna Čau
Zdeněk Svěrák: Mokré plavky
9 Jonáš KONÝVKA
Maxim Gorkij: Píseň o sokolovi
Christian Morgenstern: Píseň zrození aneb: Znamení
aneb: Žofie a žádný konec
10 Veronika KUBOVÁ
G. R. Pauquetová: Tučňáci si zacpávají uši
Jan Werich: Líná pohádka
11 Jan MARŠÁLEK
Christian Morgenstern: Papír od chleba s máslem
Jan Skácel: Sláva
12 Pavel MARTINEC
Jiří Suchý: Mravenec
Jacques Prevert: Stránka ze sešitu
13 Iveta MLEJNSKÁ
Miep Diekmannová: Jednat normálně
Julian Tuwim: O Řehořovi lháři a jeho tetě

14 Jiří NOVOTNÝ
Jean de La Fontaine: Vlk, koza a kůzlátko
Jan Skácel: Uspávanka s letadlem
15 Kateřina PICKOVÁ
Ondřej Sekora: Kronika města Kocourkova
(Jak Kocourkovští dobře šli a špatně počítali)
Karel Čapek: Dášeňka čili život štěněte (úryvek)
16 Kateřina PODDANÁ
Ivan Vyskočil: Malý Alenáš
Karel Čapek: Dášeňka čili život štěněte (úryvek)
17 Hedvika ŘEZÁČOVÁ
Moc pěkný, veselý a poučný příběh o jednonohém jeřábovi, o rozhněvaném rytíři a o kuchtíkovi, který byl málem oběšen
(anonym ze 16. stol.)
Josef Dvořák: Oříšek
18 Klára ŠINDÍLKOVÁ
Jakub Deml: Vlčí mák
Jacques Prevert: Stránka ze sešitu
19 Anna ŠTĚPÁNKKOVÁ
Daisy Mrázková: Zvláštnosti
Kate Greenawayová: Už tiše
20 Jana VRBKOVÁ
Benny Andersen: Pondělí
Jiří Žáček: Sláva vítězům
21 Jitka WAILGUNYOVÁ
Jean Websterová: Drahý tatínku sekáči
Jean de La Fontaine: Netopýr a dvě lasičky
22 Jonáš ZBOŘIL
Jan Neruda: Romance o Karlu IV.
Josef Brukner: Zátiší
23 Radek ŽEMLIČKA
Ivan Vyskočil: Proč se lidé bojí zajíců čili Kudýš
Emanuel Frynta: Podzim

IV. kategorie
(8. a 9. třídy ZŠ a odpovídající třídy víceletých gymnázií)

1 Jakub BACHTÍK
Franz Kafka: Starý list
Rudolf Křesťan: Rozhovor
2 Veronika BRADOVÁ
Ilja Hurník: Palice
Bety Mc Donaldová: Vejce a já
3 Pavel DROZD
František Nepil: Tetička a rejdař
Ivan Wernisch: Otravná pohádka pro otravná pacholátka
4 Julie GOETZOVÁ
Jan Skácel: Déšť
Bohumil Hrabal: Diamantové očko
5 Radka HROTKOVÁ
Pavel Šrut: Mořská panna
Robert Fulghum: Je únor ráno
6 Ondřej HYLMAR
Pavel Šrut: O utopeném úhoři
Emanuel Frynta: Trychtýře
7 Ivana KRMÍČKOVÁ
Jan Neruda: Balada o polce
Jan Skácel: Uspávanka s bývalými anděly a modrým ptáčkem
8 Kristýna KUHROVÁ
Ivan Vyskočil: Proč se lidé bojí zajíců čili Kudýš
Jiří Suchý: Z deníku praktické dívky Zuzany
9 Eva MARKOVÁ
William Saroyan: Tracyho tygr (úryvek)
Ernst Jandl: My Own Song
10 Eva MELICHAŘÍKOVÁ
Petr Chudožilov: Tenkrát o Vánocích
Miroslav Holub: Pes v lomu
11 Ludmila MÜLLEROVÁ
Václav Čtvrtek: O lvu a paní mydlářce
J. W. Goethe: Král duchů
12 Milan NOVOTNÝ
Miloš Kratochvíl: Volba povolání
Václav Bárta: O tvých zrzavých vlasech
13 Alena SKUHROVCOVÁ
Pavel Šrut: Jim a želví housličky
Jana Štroblová: Všechny své věci nosím s sebou

14 Hana SOVOVÁ
Miroslav Holub: Pes v lomu
Miloš Macourek: Křída
15 Iva STŘÍBRSKÁ
Jiří Suchý: Chudák Barnabáš
Miroslav Holub: Historie světa
16 Táňa ŠAMALÍKOVÁ
Iveta Mindeková: Pláč
Miroslav Holub: Žito kouzelník
17 Daniel VITOUŠ
Robert Fulghum: Vše, co doopravdy potřebuji znát, jsem se
naučil v mateřské škole (úryvek)
Miroslav Holub: Dveře
18 Adam VOJTĚCH
Václav Čtvrtek: O vodní panně
Jiří Wolker: Horské růže
19 Lucie VYSLOUŽILOVÁ
Jan Neruda: Balada májová
Ivan Andrejevič Krylov: Opička a brýle
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':