Databáze českého amatérského divadla

Texty: Turnov, Marek, Tři sestry v Činoherním klubu v Praze 2008

Tři sestry Turnovského divadelního studia A. Marek v Činoherním klubu
Činoherní klub uvádí:
Přehlídka amatérských divadelních souborů v roce 2008 se uskutečňuje za finanční podpory Ministerstva kultury ČR.
Neděle 7. prosince 2008
Turnovské divadelní studio A. Marek: TŘI SESTRY

Ivan Ivanovič Prozorov, Oleg Ivanovič Prozorov, Michail Ivanovič Prozorov a jeden z motivů hry A. P. Čechova. Nadčasový příběh o neschopnosti člověka udělat krok dopředu, pryč z každodenního stereotypu.

Dramaturgie, režie a scéna: Petr Haken / Návrh kostýmu pro důstojníky Honza Pekař / Hudba Radomír Jodas / Hudební aranžmá: Martin Hybler / Světla a zvuk: Nikola Šebesta, Monika Hakenová / Hrají: Jan Pekař, Ivan Kunetka, Radomír Jodas, Petr Haken.

Inscenace je plná velké mužské filosofie, plná velké touhy po matce Moskvě a plná lahví vodky, která, jak už to v životě bývá, dojde v ten nejméně očekávaný okamžik. Ponořme se do tajů daleké a nekonečné ruské země, nalejme si nezbytné vodky a přemýšlejme o smyslu života, o smyslu umění a o „chlastu“. Na počátku však byl Anton Pavlovič Čechov a ten napsal celkem seriózní hru o tom, kterak si tři dámy nejsou schopny zakoupiti lístky na dráhu do Moskvy.

Amatérské divadlo se hraje v Turnově od první poloviny 19. století, v roce 1869 byl založen Spolek divadelních ochotníků, který později přijal jméno pátera A. Marka. Největšího rozvoje dosáhla činnost spolku v době první republiky. Po druhé válce měl tu čest zahajovat dějiny českého divadla v dnešním Divadle F. X. Šaldy v Liberci. Spolek nepřerušil svou činnost ani v době komunismu a po roce 1989 se transformoval v dnešní studio, které má dětský, studentský a dospělý soubor.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':