Databáze českého amatérského divadla

Texty: Miletín, BEZOUŠKOVÁ, Simona: Krajské přehlídky činoherního divadla pro děti s postupem na POPELKU Rakovník 2008 - Miletínské divadelní jaro. AS 2008, č. 4, s. 44-45.

Miletín – Miletínské divadelní jaro
Porota: prof. Fr. Laurin, A. Exnarová, J. Vosecký
Bez návrhu
Přehlídku zahájil domácí DS Erben Miletín s pohádkou Jaroslava Koloděje Jak čert vyletěl z kůže v režii Vladimíra Kněžourka. Pohádka začíná nápadem, kdy se král s generálem rozhodnou vyhlásit válku lepšímu království. Pak se ale pohádky pomotaly, objevila se řada motivů a dějová linie skončila jinde, než začala (řadou sňatků). Přesto je třeba konstatovat, že je pohádka inscenovaná vkusně, v hezkých kostýmech a odpovídající scéně a diváky potěší některé zajímavé herecké výkony.
Divadelní soubor Dolany přivezl do Miletína pohádku Zdeňka Kozáka Čáry báby Cotkytle v režii Lukáše Ludvíka. Soubor nás pokaždé potěší krásnými starými kulisami, i tentokrát jsme měli na co se dívat. Ale pokud jde o samotnou inscenaci, nezdařilo se souboru tak docela vystihnout nadsázku, kterou tato předloha vyžaduje – rozhodně to není pohádka pro malé děti, ale dílko trochu „šmrncnuté“ Cimrmanem. A tak, i když se herci snažili držet figury, vše se odehrávalo víceméně realisticky.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':