Databáze českého amatérského divadla

Texty: BEZOUŠKOVÁ, Simona: Krajské přehlídky činoherního divadla pro děti s postupem na POPELKU Rakovník 2008 - Ostrava – Dospělí dětem. AS 2008, č. 4, s. 48.

Ostrava – Dospělí dětem
Porota: L. Lázňovská, L. Vrchovský, D. Zakopal
Bez návrhu
O postup na národní přehlídku se ucházelo pět inscenací. Pohádku Pejsek a Kočička podle předlohy Karla Čapka v úpravě a režii Petra Spurného uvedla Divadelní společnost Jitřenka Ostrava-Poruba, hru Komu straší ve věži, kterou pro Šermířskou a divadelní společnost Divadlo bez střechy Ostrava napsal a sám také režíroval František Janeček, DS Magnet Bruntál přivezla autorskou pohádku Jak Zuzanka malovala v podání autorky Dany Šenkyříkové, která soutěžila i s Pohádkou o velké řepě. Pětici uzavřelo Lidové divadlo Krnov se hrou Patálie s hloupým vlkem v režii Tomáše Marka.
Ukázalo se, že amatérské divadlo hrané dospělými pro děti v Moravskoslezském kraji stále stůně na nedostatek dobrých dramaturgů. Herecké talenty se najdou v každém soutěžícím souboru, ale lidé schopní posoudit kvalitu textu a jeho adekvátní zpracování zde chybějí ze všeho nejvíce. Potěšujícím faktem je, že po několikaleté systematické činnosti lektorského sboru všem zainteresovaným dochází důležitost žánru a odpovědnost všech, kteří dětem pomáhají orientovat se ve světě a nalézat cestu k tvůrčí hře, kráse a magii divadla. Lze jen doufat, že další, o něco více potěšující výsledky amatérských divadelníků v jedné z nejdůležitějších činností na jevištích, hraní pro děti, se v Moravskoslezském kraji brzy dostaví.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':