Databáze českého amatérského divadla

Texty: Hodonín, KP, CHALUPOVÁ, Jaroslava: Hodonínský Hobblík a Mumraj 2005. AS 2005, č. 2

Již při druhém představení MUMRAJE se objevuje další výrazná osobnost v čele souboru Holky z Blanska – vedoucí a režisérka Eva Petrželová. Pro svou inscenaci si „holky“ vypůjčily středověký název – Haló tělo, tady duše! (Nominováno na Náchodskou Prima sezónu.) Eva Petrželová pracuje s mládeží mnoho let. Pochopení mnohdy zdánlivě nepochopitelného chování dospívající mládeže je hlavním motorem režijní práce.
Hlavním cílem společné tvorby je pojmenování názorů, východisek a postojů a jejich sdělení mladě uvažujícím, poučeným divákům bez předsudků. Důležitá je rovina pobaveného nadhledu. Bavit se mají nejen diváci, ale i herci. Děvčata se vydala na nelehkou cestu divadla – kabaretu, ve kterém je zábava prostředkem. Tvořivá a inteligentní děvčata se však nespokojují s prvoplánovou zábavou a podílejí se na tvaru inscenace nejen herecky, ale i autorsky a zasahují i do režie a tím do celého tvaru inscenace. Šest studentek nahlíží za oponu šesti slavných životních příběhů, dramatických nejen způsobem života protagonistů, ale i předčasnou smrtí – neukončené příběhy…
Jednoduchá invenční náznaková scéna je vytvořena pouze několika předměty – paraván, věšák, části kostýmů, polštáře na zemi a vodní dýmka pro objasnění expozice – dívčí mejdánek. Přesto je pestrá a budí dojem zaplněnosti tak velkého jeviště jako je hodonínský sál, zvláště pak, jakmile se ze změti oděvů na věšáku začnou vyloupávat charakterizační kostýmy pro jednotlivé výstupy.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':