Databáze českého amatérského divadla

Texty: Napajedla, CÍSAŘ, Jan: KAROLINSKÉ SNAŽENÍ - Běloch, 185, hledá kokoholiv zn: za účelem styku. AS 2008, č. 2.

Z osmi inscenací, které se představily na IV. ročníku Krajské přehlídky amatérských divadelních souborů ve Valašském národním divadle v Karolince (28.–30. března 2008) se pět snažilo uskutečnit náročné či alespoň náročnější cíle. Tři z nich tyto snahy jen naznačily jako záměry a nedosáhly – nebo jen částečně – žádoucího a žádaného scénického tvaru.
A konečně Divadlo Zdeňka Štěpánka z Napajadel se pustilo do textu Christophera Duranga, jejž hraje pod názvem Běloch, 185, hledá kokoholiv zn: za účelem styku. Bohužel, představení nasadilo tak zběsilé tempo mluvy doprovázené nejrůznějšími groteskně nesmyslnými akcemi, že se pod touto záplavou zcela ztratilo jádro této hořké komedie, v němž se zrcadlí naše doba, v níž osamocení a ztracení lidé hledají pomoc u psychologů, kteří na sebe berou ohromnou odpovědnost za řízení cizích životů.
Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':