Databáze českého amatérského divadla

Videa: Ořechov, Ořechovské divadlo, Strakonický dudák, CP Divadelní Třebíč 2000


Ořechovské divadlo Ořechov u Brna, Josef Kajetán Tyl: Strakonický dudák. Úprava, režie, hudba, scéna a kostýmy Vlastimil Peška. Scénu a rekvizity vyrobili Zdeněk Kubík, Jaroslav Hadač, Vladimír Hejsar, Pavel Piňos, Alena Křížová a další. Výroba a úprava kostýmů Jitka Pešková. Hrají Miroslav Urban (Opovědník, Velitel stráží v Tramtárii), Jan Pavel Riedr (Švanda, dudák), Jiří Navrátil (Trnka, hajný a Dulina, vyhazovač), Kateřina Mendlová (Dorotka, dcera hajného), Radim Koráb (Vocilka, vykutálený chlapík), Vlastimil Peška (Kalafuna, venkovský muzikant), Libuše Pehalová (Kordula, žena Kalafuny a Zulika, princezna), Jaroslav Lorenc (Aleonoros, král a Batole), Jiřina Kotvrdová (Lesana, panovnice lesní říše), Radoslava Hadačová (Rosava, polednice), Květoslav Kozel (Koděra, rychtář a Nalejváček, hostinský), Zdeněk Pehal (Telegrafista a Posel krále Aleonorose), Petra Štercová (Slečinka, Lesní panna a Divoženka), Petra Ryšavá (Vanika, Lesní panna a Divoženka), Ivana Černá (Panímáma a Lesní panna), Světlana Kafrdová (Gulinar, služka a Lesní panna), Jiří Trenz (Honzík, přerostlý synek a Lesní panna), Petr Sekanina (Mikuli, hoteliér a Divoženka), Tomáš Prosecký (Divoženka, hra na klavír a štěkot psa Azora), Adéla Pešková (Divoženka Mihulice), Helena Pešková (Kačenka, dcera Kalafuny, Lesní panna a Divoženka), Vendulka Pešková (nejmenší Dítě primáriuse Kalafuny), Sylvie Hadačová (Lesní panna a Divoženka) a Jaroslav Hadač (Vesnický chasník a hra na nejrůznější nástroje).
Záznam představení na 9. Divadelní Třebíči, celostátní přehlídce amatérského činoherního a hudebního divadla 2000.

Digitalizovaný videozáznam byl pořízen na zakázku z původního originálního záznamu představení zhotoveného Stanislavem Šmídem ze Štětí a uloženém v jeho soukromém archivu. Autor poskytl záznam k využití v Databázi českého amatérského divadla v září 2013.
Autor: Stanislav Šmíd
Datum pořízení: 20. 5. 2000
Místo pořízení: Národní dům Třebíč
Délka záznamu: 1:26:31

Související Osobnosti

Související Ročníky přehlídek

Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':