Databáze českého amatérského divadla

Výstavy: Napajedla, Historie ochotnického divadla v Napajedlích, 2018

U příležitosti jubilejního 60. Divadelního festivalu ochotnických souborů Napajedla se výstava v Muzeu Napajedla věnuje ochotnickému divadlu, které má ve městě mnohem delší tradici.

Jeho počátky jsou spojeny s činností divadelních ochotníků připomínanou již k roku 1871 a se vznikem samostatného Spolku divadelních ochotníků roku 1891. Další rozvoj nastal v období prvorepublikovém, kdy se divadlu věnovaly odbory hned několika spolků. Díky úsilí závodních klubů podniků Slavia a Fatra, které roku 1960 spojily své síly, pokračovala divadelní tradice i v poválečném období. První festival ochotnických souborů v Napajedlích se konal v roce 1958 a patří tak mezi nejstarší u nás. Zásluhou Divadelního souboru Zdeňka Štěpánka Napajedla zůstala tato tradice nepřerušena až do současnosti.

Návštěvníci se přímo v divadelních kulisách seznámí s dějinami napajedelského divadla, s jeho osobnostmi a úspěchy. Mohou si obléct kostým a zkusit si zahrát některou z divadelních rolí.

Zveme zároveň na tradiční Muzejní noc, která se koná v sobotu 19. května 2018 ve spolupráci s Divadelním souborem Zdeňka Štěpánka Napajedla a bude mít divadelní téma. Spolupořadatelem výstavy je Moravský zemský archiv v Brně – Státní okresní archiv Zlín.

Slavnostní zahájení vernisáží proběhlo 12. 4. 2018 v 19 hodin ve výstavním sále Muzea Napajedla.
V průběhu vernisáže byly všechny stálé expozice Muzea Napajedla přístupné ZDARMA !

Výstava potrvá do 27. 5. 2018.
Rok konání:
2018
Autor vyýstavy:
Muzeum Napajedla ve spolupráci s Moravským zemským archivem v Brně – Státním okresním archivem Zlín.
Organizátor:
Muzeum Napajedla
Informátoři: Muzeum Napajedla – http://muzeum.napajedla.cz/kalendar/akce/20689-historie-ochotnickeho-divadla-v-napajedlich

Související Přehlídky

Související Obrázky

Napajedla, Historie ochotnického divadla, plakát výstavy, 2018


Máte nějaké další informace k tomuto tématu?
Pokud se s námi chcete o ně podělit, zašlete nám je prosím prostřednictvím následujícího formuláře. Formulář slouží pro zasílání faktografických informací pracovníkům databáze. Prosíme, neposílejte vzkazy určené souborům či jednotlivým osobám, nebudou jim doručeny. Neposkytujeme jiné než zveřejněné kontaktní informace. Pokud chcete kontaktovat jednotlivé soubory či organizace, využijte prosím jejich webové stránky.
Vaše jméno:
Váš e-mail:
Informace:
Obrana proti spamu: do této kolonky napiště slovo 'divadlo':
Napajedla, Historie ochotnického divadla, plakát výstavy, 2018